رونمایی  از تمبر اختصاصی یادبود جشنواره بین المللی ، هنری عتف (علوم ، تحقیقات و فناوری).
SuperUser Account
/ دسته ها: گزارش ها

رونمایی از تمبر اختصاصی یادبود جشنواره بین المللی ، هنری عتف (علوم ، تحقیقات و فناوری).

رونمايي از تمبر اختصاصی در دومين جشنواره بين المللي هنري عتف (علوم، تحقيقات و فناوري).                                    

شورای عالی عتف ،مطبق ماده 3 قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور ، تشکیل گردید ه است و مأموریت راهبری این شورا ،ارتقای توسعه علمی و فناوری کشور با رسالت سیاستگذاری و نظارت فرابخشی و هماهنگی بین بخشی در حوزه‌های علمی، فناوری و تحقیقاتی کشور می باشد. 

در راستای بهره گیری حداکثری از ظرفیت علمی و مشاوره ای مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور و به منظور پشتیبانی کارشناسی و پژوهشی دبیرخانه شورای عالی عتف، در بهمن ماه سال 1388 این دبیرخانه به مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور انتقال یافت. مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، سازمانی پژوهشی است که با اجرای پژوهش‌های بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در سطح ملی و فرابنگاهی به منظور توسعۀ فرایندها و بروندادهای سیاست‌گذاری علم و فناوری کشور، ارائه خدمات پژوهشی و مشاوره‌ای به سازمان های تصمیم‌گیر و سیاست¬گذار در حوزة علم وفناوری و نیز اشاعۀ نتایج پژوهشی در جهت ترویج تفکر علمی و توجه به پژوهش در جامعه فعالیت می‌کند.  
از جمله اقداماتی که در شورای عالی عتف و دبیرخانه شورا  از ابتدا صورت گرفته می¬ توان به موارد زیر اشاره کرد:
تشکیل و سازماندهی دبیرخانه شورای عالی؛
تشکیل کمیسیون‌های تخصصی (یازده کمیسیون تخصصی به همراه کمیسیون تدوین و هماهنگی سیاست¬های علم و فناوری به صورت کاملا فعال در دبیرخانه راه‌اندازی شده¬ اند.) ؛
راه اندازی سامانه سمات ملی برای اجرای نظام ثبتی اطلاعات علم و فناوری؛
تشکیل کمیته راهبری طرح‌های کلان ملی پژوهش و فناوری؛
تنظیم گزارش عملکرد اعتبارات تحقیقاتی دستگاه¬ها در دبیرخانه و تأیید گزارش¬ها در شورای عالی؛
تدوین سایر آیین¬ نامه¬ ها و اسناد در دبیرخانه و تصویب در شورای عالی؛
 به گزارش روابط عمومی شرکت رایفر دانش ایلیا ،  دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، نمایشگاه آثار منتخب و مراسم اختتامیه دومین مسابقه بین المللی پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها و اولین جشنواره بین المللی انیمیشن و فیلم کوتاه را در روز دوشنبه 13 دی ماه ساعت 17 در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار نمود.
معاون اجرایی دبیرخانه شورای عالی عتف گفت: دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با هدف شناسایی دستاوردها، چالش ها و فرصت‏های حوزه پژوهش، فناوری و نوآوری از منظر هنرمندان عکاس و کاریکاتوریستها، پویانماها و سازندگان فیلم کوتاه، دومین دوره مسابقه « پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها» و اولین جشنواره بین المللی انیمیشن و فیلم کوتاه را در گستره ملی و بین المللی با موضوع محوری چالشها و فرصتهای موجود در پژوهش، فناوری و نوآوری برگزار کرد.
با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره  1500 اثر از هنرمندان 444 کشور جهان در جشنواره پژوهش، فناوری و نوآوری از نگاه عکاسان و کارتونیستها و 447 فیلم انیمیشن خارجی از 600 کشور دنیا و 153 اثر داخلی در بخش های مختلف جشنواره انیمیشن از جمله فیلم انیمیشن کوتاه، انیمشن دانشجویی، انیمیشن تجربی، انیمیشن سفارشی و تبلیغاتی، انیمیشن اینترنتی و موبایلی، انیمیشن تلویزیونی و فیلم سینمایی آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند 
رئیس جشنواره افزود: هنرمندانی از قاره های مختلف و از چندین کشور از جمله فرانسه، انگلیس، آرژانتین، برزیل، کانادا، صربستان، تایلند، اندونزی، آمریکا و روسیه بیشترین استقبال را از این جشنواره داشته اند.
مصطفی کاظمی ، رییس جشنواره بین المللی هنری عتف در حاشیه مراسم اختتامیه دومین مسابقه بین المللی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هر ساله  جشنواره  بین المللی هنری عتف، همزمان با هفته پژوهش و در رشته های هنرهای تجسمی(عکس و کارتون)، فیلم کوتاه و انیمیشن با هدف  هم افزایی هنر و علم و پژوهش برگزار خواهد شد. مصطفی کاظمی افزود: برای تحقق این هدف دبیرخانه دایمی جشنواره تشکیل و در طول سال با هنرمندان و علاقه مندان تعامل و ارتباط خواهد داشت. وی همچنین اعلام کرد که فراخوان سومین دوره این جشنواره بزودی منتشر خواهد شد و علاقه مندان فرصت مناسبتری برای خلق آثار خواهند داشت.
 

در مراسم اختتامیه جشنواره هنری عتف که در فرهنگسرای اندیشه واقع در تهران، خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه برگزار شد ، از تمبر اختصاصی جشنواره نیز رونمایی شد. 

لازم به ذکر است که تمبر اختصاصی یادبود این جشنواره توسط شرکت رایفر دانش ایلیا به چاپ رسیده است.

 
مطلب قبلی تمبر اختصاصی هم نقره ای شد
مطلب بعدی تمبر اختصاصی "کتاب اثرشناسی نیم قرن تسهیل گری صنعت نمایشگاهی" رونمایی شد
Print
1594 رتبه بندی این مطلب:
4/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x