چاپ تمبر اختصاصی بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار, اخبار تمبر

چاپ تمبر اختصاصی بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان

 

شب آرشیتکت وارتان در خانه گفتمان شهر و معماری

خانه گفتمان شهر و معماری طی ساعات 16:30 تا 19:30 جمعه شب 12 آذر 1395 - 2 دسامبر 2016 میزبان بزرگداشت یکصد و بیستمین سالگرد تولد وارتان هوانسیان خواهد بود.

خانه گفتمان شهر و معماری بنایی از معماری وارتان هوانسیان معمار پرآوازهء ابتدای قرن است که با خریداری و مرمت توسط شرکت عمران و بهسازی شهری - وزارت راه و شهرسازی و با مشارکت 12 موءسسه، تشکل، و سازمان مردم نهاد بستری را برای رویدادهای فرهنگی در حوزه شهر و معماری فراهم نموده است.

این خانه طی دو سال اخیر میزبان رویدادهای متنوعی بوده است؛ "شب آرشیتکت وارتان" نخستین رویداد این خانه است که با همت و مشارکت پیوستهء تشکل های دوازده گانهء موءسس این خانه، با حمایت تشکل های همراه، و با حمایت و همراهی وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی و تمهید شده است.

در این برنامه ضمن آنکه نمایشگاهی از آثار معماری وارتان هوانسیان در معرض بازدید عموم خواهد بود، کتاب معماری وارتان هوانسیان و تمبر یادبود آرشیتکت وارتان جهت فروش عرضه می  شود.

همچنین سخن حمیدرضا ناصرنصیر با موضوع "خانه ای از وارتان برای شهر و معماری"، نمایش فیلم "آرشیتکت وارتان" ساختهء خسرو سالاریان، سخنرانی بیژن شافعی با موضوع "مدرنیزم وارتان"، و اجرای زندهء موسیقی از دیگر اجزاء این برنامه  بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطلب قبلی تمبر چیست ؟
مطلب بعدی مصاحبه با دکتر حقیقت پژوه
Print
921 رتبه بندی این مطلب:
5/0

نوشتن یک نظر

افزودن نظر

x